ויזה לקנדה

קנדה היא מדינה בת כ 35 מיליון תושבים ונחשבת לאחת המדינות המבוקשות להגירה. המדינה אכן קולטת כ 1,500,000 מהגרים בהתאם לתכניות הגירה שמיועדים לאוכלוסיות שונות ומרקע סוציו אקונומי מגוון. רבים מהמהגרים אליה מבקשים לעשות זאת למטרת עבודה ולימודים. הרצון הוא להשתלב בחברה הקנדית שנחשבת לבעלת הרכב קוסמופוליטי. הבונוס בטווח אורך הוא, במקרים רבים, קבלת דרכון קנדי שיש בו יתרונות רבים. קנדה היא מדינה עשירה ובעלת כלכלה מפותחת. אזרחיה אינם נדרשים להציג ויזת כניסה לארצות רבות בעולם ונפתחות עבורם אפשרויות תעסוקה, לימודים ועסקים ברחבי העולם בכלל ובצפון אמריקה בפרט. כל זאת בזכות הסכמים בינלאומיים ויבשתיים מסודרים.

כניסה לקנדה

כל מי שמגיע מישראל לקנדה יכול לעשות זאת בקלות מאחר ואין צורך בוויזה. מה שנדרש הוא דרכון בתוקף והוכחה כי יש די כסף לתקופת השהות במדינה. בנוסף, יש צורך לשכנע את פקיד ההגירה כי בסיום הביקור הוא עוזב את המדינה. הליך הכניסה כולל אישור כניסה אלקטרוני שניתן להשיגו בהליך פשוט. יהיו מקרים בהם תעלה דרישה לבדיקה רפואית והיא מבוקשת כאשר מבקשים לשהות תקופה העולה על חצי שנה ו/או לעבוד בעבודה שיכולה להיות סכנה לבריאות הציבור. לעיתים, יהיה צורך בהצגת דרכון למרות הוויזה ויהיה צורך לענות על שאלות. במידה והתשובות תהיינה כוזבות או חלקיות ייתכן ויהיה צורך להפקיד פיקדון כספי שמוחזר בעת שעוזבים. סכום הפיקדון נקבע על פי מקורות ההכנסה ותנאים נוספים.

ויזות עבודה ולימודים

מבקשי עבודה חייבים להצטייד בוויזה המאפשרת עבודה שם. במקרים רבים, היא תהיה מוגבלת על פי אופי ומקום העבודה, דרישות התפקיד וזהות המעביד. ניתן, להאריך ויזה אם העבודה התארכה מעבר לתכנית, אם הוצאה עבודה אחרת נוספת במדינה, או שרוצים לצאת ממנה ולחזור אליה. בכל מקרה, אשרת השהייה מוגבלת ל4 שנים ולא יותר. קבלת  אשרת לימודים לקנדה תלויה בהצגת מכתב קבלה ממוסד מוכר במדינה, ביכולת להוכיח אפשרות יכולת לכלכל את הלומד ומשפחתו למשך תקופת השהות, ובכלל זה להוכיח יכולת תשלום שכר לימוד. גם כאן יש צורך לשכנע את הפקידים כי יש כוונה לעזוב את המדינה עם סיום הלימודים. בנוסף לכך, יש צורך לעבור בדיקה רפואית לאחר חצי שנת שהות.

בירורים מקדימים

כל מי שמגיע להשתלמות או קורס קצרי מועד של פחות מחצי שנה אינו צריך בוויזת לימודים. אם קיים סיכוי שהם יתארכו מעבר לתקופה או סיכוי להשתתפות בקורס אחר נוסף, אזי כדאי לדאוג אשרה מראש כי אחרת יהיה צורך לצאת מהמדינה, לבקש וויזה חדשה ולחזור אליה. הסיבה היא כי הוויזה ניתנת רק למי שנמצא מחוץ לקנדה. מומלץ לכל  מי שמבקש לקבל אשרת לימודים או עבודה, וכן, לכל מי שמעוניין להגיע לקנדה להיעזר בשגרירות קנדה או במומחים לנושא כדי לא להיתקע מסיבות של חוסר ידע והכנה בלתי מתאימה.

לעוד על הגירה לקנדה לחץ כאן

.