מיסוי מקרקעין

מיסוי מקרקעין זהו עניין אשר מטריד לא מעט אנשים אשר מעוניין להיכנס לעולם הנדל״ן או לחילופין פשוט ללמוד את התחום לעומקו. במידה ותהיו מעונייים לדעת מספר פרטים בסיסיים וחשובים למדי על סוגיית מיסוי מקרקעין, המאמר הבא יסייע לכם וללא שום צל של ספק. הפטור ממס שבח מאפשר לרבים לבצע את עסקאות הנדל״ן של חייהם וליהנות מהדירה או הבית המרשים שעליהם תמיד חלמו. הבית שלכם יוכל להיות מיוחד במינו וזאת אם רק תדעו היכן למצוא את מבוקשכם, כלומר אם תיגשו למלאכת הרכישה בצורה מושכלת וחכמה מספיק.

מהו מס שבח?

כאשר מוכרים מקרקעין בישראל המס אשר יהיה מוטל על העסקה יהיה מס שבח. מדובר במס משמעותי אשר יכול להכביד מאוד על רבים מאלה אשר יהיו מעוניינים להיכנס לתחום ההשקעות. בכל אופן, ישנם מקרים בודדים בהם יהיה פטור לאנשים מסוימים מהמס הזה. הפטור יוכל להביא לכם לכדי סיוע עצום בהשגת הנכס בו תהיו מעוניינים. פטור ממס שבח יכול להינתן רק במקרים נדירים כך שאתם לא צריכים לשים בדבר יותר מידי ציפיות. בגדול מדובר בעניין אשר לא אמור להטריד אתכם יתר על המידה.

מהו שיעורו של מס שבח?

שיעור מס השבח יהיה 25 אחוזים מגובה המכירה וזאת כאשר הוא יהיה רלוונטי אך ורק בעבור אלו מכם אשר יתעניינו בעסקאות הקשורות לדירה שנייה או שלישית וכן הלאה. על דירה ראשונה לא יהיה צורך לשלם מס שבח ברוב המקרים וזאת כאשר ישנם מקרים מסוימים, כאשר בוצעה עסקה לפני פחות מ-4 שנים, בהם יהיה צורך לשלם את מס השבח.

מהו מס רכישה?

כאשר רוכשים מקרקעין יהיה צורך לשלם מס רכישה למדינה. המס מחושב לפי גודל העסקה ושיעוריו מתעדכנים על בסיס קבוע. ניתן לומר כי מס הרכישה דומה במידה מסוימת למס השבח, זאת כאשר בשני המקרים עליכם יהיה לשלם סכום מהעסקה למדינה. שיעורי מס השבח יהיו שונים כאשר מדובר על דירה ראשונה וכאשר מדובר על דירה מעבר לראשונה. כדאי לכם ללמוד את הנושא לעומקו וזאת בכדי להימנע ממצב בו אתם נאלצים לשלם סכומי מס שלא ציפיתם להם ולקחתם בחשבון בכלל.

ניתן כיום למצוא בעלי מקצוע רבים אשר עוסקים בכל הנוגע לייעוץ מס בתחום והם יוכלו לסייע לכם לבצע את העסקאות השונות בצורה האחראית והטובה ביותר שישנה. בעזרתם של אלה תוכלו להיות בטוחים לחלוטין כי תוכלו להתמודד עם הרכישה של הקרקע או הנכס על הצד הטוב ביותר. לא תצטרכו לשבור את הראש יותר מידי ותוכלו לגשת ישר לעניינים החשובים ביותר. אז שימו לב שאתם בוחרים באדם הנכון ולאחר מכן הכל יהפוך מבחינתכם להרבה יותר טוב. תוכלו להצליח ובצורה יוצאת דופן בכל הקשור לרכישה הבאה שלכם שאתם מתכננים לעשות בקרוב.