מתנות לסוכות לילדים

חג הסוכות הינו אחד החגים האהובים על כולנו. המנהגים המיוחדים, מנהג הכנסת האורחים הישיבה בסוכה, המקושטת וארוחת החג בסוכה עצמה – הילדים נהנים לקשט יחד עם ההורים או בגן עם הגננות, הם כבר יוצרים קישוטים מרהיבים וצבעוניים לסוכה.

בכל חג שהוא משמעותי ביהדות, כמו חג הסוכות הגננות מחלקות מתנות סוכות לילדים, כגון חומרי גלם שמגיעים בערכה להמשך הקישוט לסוכה, ספרונים וחוברות צביעה בנושא שבעת המינים, סוכה, אושפיזין ועוד. כדאי כי הגננות או וועד ההורים של הגן, יגיעו לחנויות מיוחדות, המתמחות במתנות לחג ומתנות חינוכיות המיועדות לילדי הגן וביה"ס היסודי. בחירת המתנות היא קצת קשה, היות וקיימות אינסוף מתנות לחגים שמתחילים כבר עם ראש השנה. ניתן לקשט עציצים יפים באמצעות חומרי גלם, לפסל את ארבעת המינים בעיסת נייר ועוד רעיונות שיגרמו לילדים חדווה ויצירה.

מתנות "עשירות" בתוכן באווירת החג

על מנת שהילדים ילמדו טוב יותר על מנהגי החג, כדאי כי תקנו להם תוכן מתאים, כמו סיפורים לחג, ספר חידונים, פאזלים הקשורים למנהגי החג ואפילו ניתן כבר בגן, לערוך חידון נושא פרסים שיהיה קשור למנהגי החג, הילדים אוהבים אתגרים וישמחו להפגין את הידע שלהם. ללא ספק, מדובר על חוויה חברתית ויצירתית תוכלו לבקש מהילדים להביא מביתם, קופסאות נעליים ישנות, עיתונים, קישוטים ועוד, כך שהם יוכלו ליצור את הקישוטים היפים בעצמם. .תוכלו לעניין את הילדים, באמצעות מתנה חינוכית כגון ספר על החגים המכיל סיפורים שיעניינו את הילדים, יקנה להם ידע לגבי מנהגי חגי ראש השנה כמו: ראש השנה, סוכות ושמחת תורה. גם ספרון שירונים לחג הסוכות, עשוי להיות מתנה נהדרת לילדי הגן או בית הספר היסודי בכיתות הראשונות. כך הילדים ישירו שירי סוכות יחד עם בני המשפחה בארוחת הערב בסוכה.

מתנת סוכות לילדי הגן

כל מתנה שתהיה שימושית לחג הסוכות, תשמח את הילדים, אם בגן או בבית הספר. לרוב, לפני חופש סוכות וביום בו נכנס החג, לאחר בניית הסוכה בגן או בחצר בית הספר, גננות ומורות, עורכות סעודה סמלית עם ילדי הגן בסוכה ובמעמד זה, הן מחלקות את המתנות הקשורות לחג הסוכות לילדים. ניתן לצלם את הילדים ולקשט את התמונה במסגרת שיהיו בה ממנהגי החג או אלמנטים מהחג עצמו, כמו ספר תורה, שופר, ארבעת המינים ועוד. כל המתנות, תהיינה מזכרות נעימות ומתוקות של ילדי הגן ובית הספר היסודי והם יתגאו בהן בפני הוריהם ואחיהם, במיוחד אם מדובר ביצירה מרהיבה שהם הכינו בעצמם.

>> מוזמנים להתרשם ממבחר המתנות הגדול לחגים באתר "טופי" – http://www.tofee.co.il/